Gönderen Konu: Üyelik Sözleşmesi, Forum Kuralları ve Kullanımı Hakkında  (Okunma sayısı 8636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı brus77

 • Hüseyin Demirt@ş
 • Admin
 • Alışveriş Sayısı: (+5)
 • ******
 • İleti: 3335
 • Cinsiyet: Bay
 • ..:: Full HD ::..
Ynt: Üyelik Sözleşmesi, Forum Kuralları ve Kullanımı Hakkında
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2016, 10:59:49 »
Değerli Forum Üyelerimiz üyelik Sözleşmemiz güncellenmiştir. Üyelik Sözleşmemizi okumanızı rica ederiz..
Üyelik Sözleşmesi, Forum Kuralları ve Kullanımını buraya tıklayarak okuyunuz
/>
/>Kendini tanıtmayan ve profil bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmayan üyelerimizin üyelikleri sonlandırılmaktadır.Lütfen buraya tıklayarak kendinizi tanıtın
/>
/>Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.

crowbuster

 • Ziyaretçi
  Değerli Arkadaşlar,
  />Forumumuzun kuralları açık ve anlaşılırdır. Lütfen forum huzuru için bu kurallara riayet ediniz. Yönetici ve moderatörler forum düzenini sağlamak üzere görev yaparlar. Görevleri de despotluk etmek değil forumun asıl amacı olan paylaşımı huzur içinde sağlamaktır. Burası "kahvehane değil" havalısilah forumudur. Konuyu kişiselleştiren ve huzuru kaçıran arkadaşlar uyarmaksızın forum dışında kalacaklardır. Aşağıda Forumumuzun Üyelik Sözleşmesi ve Kuralları bulunmaktadır. Üye olurken bu kuralları okuduğunuzu ve onaylayarak üyeliğinizi tamamladığınızı unutmayın.
  />
  />                                           
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE FORUMUMUZA ÜYE OLDUKTAN SONRA HESABINIZI AKTİFLEŞTİRMEK İÇİN SİZDEN AKTİVASYON İSTENİLECEKTİR. LÜTFEN GEÇERLİ BİR E-MAIL ADRESİ KULLANIN VE JUNK MAIL DAHIL GELEN KUTUNUZU KONTROL EDIN

/>
/>                             
FORUM KURALLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

/>
 • Forum üyeliği esnasında yapılan kontrol neticesinde  Profil bilgilerine bulunduğunuz şehir ve doğum tarihi bilgilerini doğru olarak girmeyen üyelerin kayıtları hiçbir uyarı yapılmaksızın silinecektir.
 • Foruma Üye olurken aşağıdaki kuralları peşinen kabul ve taahhüt etmiş sayılmaktasınız. Lütfen Forum Kurallarını iyice okuyarak anladıktan sonra hala üye olmak istiyorsanız üyeliğinizi tamamlayınız!
 • Unutmayalım foruma yazdığınız her türlü yazı verdiğiniz link v.b internet kullanımına sahip herkes tarafından görülebilir ve okunabilir buna göre;

/>
/>1 ) Yeni üye olunması ya da kurallardan haberder olunmaması, kuralları ihlal etmek için geçerli bir neden değildir. Kural listesi dönem dönem güncellenmektedir ve üyeler periyodik olarak kural listesini gözden geçirmelidirler.
/>
/>2 ) Foruma yazılan mesajlardan mesajı gönderen üye adı sorumludur. Admin ya da yetkililer gönderilen bu mesajlardan sorumlu tutulamazlar. Yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılır.
/>
/>3 ) Yasadışı herhangi bir içeriğin forumda yayınlanması kesinlikle yasaktır. Yasadışı yazılım (warez, crack, serial vb.) veya telif hakkı içeren müzik (mp3, video klip vb.) paylaşımı yapan üyelerin hesapları pasif hale getirilir. Açıklama yapmadan mesajları silme, düzenleme, taşıma ya da forumda muhafaza etme hakkı forum yönetimine aittir
/>
/>4 ) Forumumuzda;
/>
/>
 • Silah parçası 
 • Gece görüş ve Termal dürbün
 • Askeri malzeme ve techizat


ithalatı Millî Savunma Bakanlığı sorumluluğunda ve bilgisi dâhilindedir. Forumda bu malzemeler hakkında ithalat , satış ve satın alınabilecek yerler (Gittigidiyor vb) hakkında yazılması YASAKTIR. Ancak gelişen teknolojiden haberdar olmak adına ürün hakkında yerli ve yabancı kaynaklardan teknik bilgi paylaşımına müsade edilecektir.

5 ) Ayrıca yasalara göre kanunu bilmemek muaf olduğumuzu göstermez. Bu yüzden eski veya yeni tüm üyeler en azından hobimizle ilgili tüm yasal mevzuatı bilmek zorundadır.Kısaca Havalı Tüfekle Avlanmak , canlılara ateş etmek , bir başkasının canına veya malına bilerek veya bilmeyerek zarar vermek suçtur. Hiç bir üye işlediği bu suçu forumda hangi sebeple olursa olsun dile getiremez, haklı sebepler göstermeye çalışamaz. Bir kişinin keyfi hareketleri ile tüm camiayı lekelememesi adına bu kurallar herkes için geçerli ve kesindir.  Kurallara uymayanlar forumdan derhal UZAKLAŞTIRILACAKTIR

6 ) Her üyenin yalnızca bir üyeliği olabilir. Üyelik, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Üyelik iptali için Admin'e özel mesaj yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. 10 mesajdan daha fazla mesaja sahip üyelerin üyelik iptali talep etmesi durumunda,  kişinin email adresi ve verdiği kişisel bilgiler silinir, hesabı pasif hale getirilir, mesajları sistemde tutulur.Üye Tüm mesajlarının silinmesini talep edemez

7 )Ayrımcılığa neden olabilecek, özellikle de siyasi ve dini içerikli tartışmalarda bulunmak yasaktır. Siyasi içerikli yazı,siyasi propaganda , dini içerikli mesajlar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar , hakaret benzeri yazılar yazılamaz.

8 )Bazı forum ve alt forumların kendilerine özgü kuralları ya da dikkat edilmesi gereken noktaları vardır. O forumlara mesaj gönderilmeden önce bu kurallar okunmalıdır. İğnelenerek sabitlenmiş tüm konulara göz atmanız önerilir.

9 ) Üyeler, birbirlerine ve yetkililere karşı saygılı olmak zorundadırlar. Özel mesajlaşma sistemi dahil forumun hiçbir bölümünde genel ahlak kuralları ihlal edilemez, başkaları rahatsız edilemez. Konu ve mesajlarla ilgilenirken kabalığa, incitici ifadelere ve kişisel saldırılara tölerans göstermiyoruz. Art niyetle insanları üzmek kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlardan doğabilecek muhtemel tartışmalarda son karar forum yöneticilerine aittir

10 )Yeni bir konu açılmadan önce o konunun daha önceden açılıp açılmadığını anlamak amacıyla forumda Arama yapılmalıdır. Her konu, ilgili forum kategorisine açılmalıdır.

11 ) Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinebilir)

12 ) Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır. (Adres, telefon numarası, hesap bilgileri gibi) Kendinize ait bilgileri de vermenizi tasvip etmiyoruz. Kişisel bilgileri vermek güvenliğiniz açısından risk oluşturmaktadır. Forumda kişisel bilgilerinizi paylaşmanızın sorumluluğu tamamen size aittir.

13 ) Forumda tamamen büyük harflerle mesaj yazmak yasaktır. Unutmayalımki büyük harflerle yazmak sanal ortamda "bağırmak" anlamına gelir. Mesajınızı yazarken TÜRKÇE'nin doğru kullanımına özen gösterelim. Türkçe - yabancı dil karışımı cümlelerin kullanımı kesinlikle yasaktır. Bu şekilde mesaj yazan üye uyarılır üye bu uyarıya dikkat etmezse forumdan uzaklaştırma cezası alabilir. Örn: Çok yerine çoq, çilek yerine chilek, şeker yerine sheker gibi

14 )Kurallara uymayan üyelerin mesajları-konuları uyarı yapılarak ya da yapılmadan silinir/taşınır/düzenlenirler. Uyarılara rağmen kuralları ihlal eden üyelerin hesapları iptal edilir ve siteden uzaklaştırılırlar. Uyarı yapılması yetkili insiyatifindedir

15)
 • Satış ilanı açmak kurallara bağlanmıştır. Foruma üye olur olmaz ilk işleri satış ilanı açmak olan üyeler derhal forumdan uzaklaştırılır. Mesaj sayısı ve üyelik tarihi itibariyle satış ilanı açan üyelerimizin de satış yaparken sattıkları ürünün piyasa fiyatının aşırı üzerinde olmaması gerekmektedir. Abes fiyatlandırmalara üyelerin tepki göstermesi halinde satış ilanı yöneticiler tarafından kontrol edilir. Fiyatlandırmada üyelerin haklı bulunması durumunda satış ilanı, ilan sahibine bilgi verilerek / verilmeksizin durdurulabilir.
 • Satın Alma Rehberi İşlem Sayısında 3 Adet (-) yorum bulunması halinde o üyenin bir daha forumda satış yapmasına müsade edilmeyecektir. Her ne sebeple olursa olsun üyeler kendilerine verilen (-) eksi yorumun ve puanın silinmesini talep edemezler. Ancak Satışı yapan ve Satın alanın yöneticilere ortak müracatıyla ve ortada bir yanlışlık olduğunu bildirmeleri durumunda ( yanlışlıkla eksi puan verilmesi gibi) verilen eksi puan silinebilir.
 • Yorumlar onaya tabidir ve ilgili satış ilanının linki URL kısmına kopyalanmalıdır.
 • Satış ilanı açabilmek için mesaj sayısının en az 50 veya fazla olması aynı zamanda üyelik tarihinin de minimum 6 ayı geçmiş olması gerekmektedir. Her iki kural aynı anda geçerli olduğundan bir tanesinin yerine getirilmemiş olduğu durumlarda açılan ilanlar kaldırılır.

/>* Mesaj sayısı doldurmak için lütfen, "hayırlı satışlar, güzelmiş, başarılı vb kısa mesajlar ile forumu kirletmeyiniz.*
/>
/>
 • Satış ilanı açan üyeler, ilanlarının durumunu en geç 1 ay süre ile güncellemelidirler.

/>
/>16 ) Forumun ticari kar elde etmek maksadıyla kullanılmasını engellemek için açılacak satış ilanlarının aynı üründen çoklu satış içerenleri silinecektir. Aynı şekilde ilan açmaya ısrar edenler, BAN lanacaktır.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2020, 14:51:29 Gönderen: sErKaN_EsK »