Gönderen Konu: Alım-Satım Bölümü Kuralları  (Okunma sayısı 3945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beyourself

  • Ozan Gönüllü
  • GENEL MODERATÖR
  • Alışveriş Sayısı: (+10)
  • *****
  • İleti: 1757
  • Cinsiyet: Bay
Alım-Satım Bölümü Kuralları
« : 02 Aralık 2016, 13:44:24 »
Merhaba Arkadaşlar;
/>Yenilenen “Alım-Satım Bölümü Kuralları” şu şekildedir.
/>
/>1.   Bilindiği üzere forumumuzda üyelerimizin birbirleri ile yaptıkları alışverişler karşılıklı güven esasına dayanmaktadır. Forumumuz yapılan alım satım işlemleri için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu sebeple bir ürün alıp satmadan evvel karşılıklı güven ilişkisinin tahsis edilmesine özen gösteriniz! Alınan kararlar ve koyulan kurallar bu güveni tahsis etmeye yetmeyecek olsa bile az da olsa bir katkı sağlayacaktır. Bu sebeple üyelerimizin ilan açabilmesi aşağıdaki dört özelliğin tamamına haiz olmaları gerekmektedir.
/>    a. Profil bilgilerini eksiksiz şekilde doldurmak,
/>    b. “Tanışalım” başlığı altında kendini, özet bilgiler vererek tanıtmak,
/>    c. 50 veya daha fazla mesaja özgün mesaja sahip olmak, (“hayırlı satışlar” tarzında mesajlarla sayıyı tamamlamaya çalışan üyelerin mesajları silinecektir!)
/>    d. İlan tarihinden en az 6 ay önce foruma üye olmuş olmak.
/>
/>2.   Açılan ilanlarda imla kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir. İmla kurallarına uymayan ilanlar moderatörler tarafından değiştirilebilir ya da silinebilir.
/>
/>3.   30 gündür inaktif olan ilanlar silinecektir.
/>
/>4.   Yeterli açıklamaya sahip olmayan ilanlar silinecektir. Ayrıca resimli ilanların daha aktif olduğunu da unutmayınız!
/>
/>5.   İlanların, 3 gün / 72 saat’ten önce “güncel”, “satış devam etmektedir” vs gibi ifadelerle yukarı taşınmaması gerekmektedir.
/>
/>6.   Alım satım başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, üyelerimizin, diğer üyeler ile ilgili bilgi sahibi olabilmeleri için satıcının profilinden geri bildirim yapmaya özen gösteriniz.
/>
/>
/>Hepimize iyi forumlar...
Oysa Defalarca Sormuşlardı:
/>Büyüyünce Ne Olacaksın Diye;
/>"Mutlu" Diyemedik.
/>Çünkü, Çocuktuk; Akıl Edemedik....
/>
/>Yeni üyelerimizin, forumumuzda satış İlanı açabilmeleri için, en az 50 mesaja ve 6 aylık üyelik süresine haiz olmaları gerekmektedir; aksi halde ilanınız silinecektir.