Gönderen Konu: 2015 Yılı Birinci Dönem Amatör Telsizcilik Sınavı İçin Başvurular Başlamıştır  (Okunma sayısı 14452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mozturk

  • Murat Öztürk
  • Mod
  • Alışveriş Sayısı: (+7)
  • ***
  • İleti: 386
  • Cinsiyet: Bay
    • www.muratozturk.com.tr
2015 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının birincisi 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü yapılacaktır.
/>
/>Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 22 Nisan 2015 Çarşamba günü mesai bitiminde sona erecektir.
/>
/>A) AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI;
/>Sınavın kesin saati Sınavın yapılacağı yer ve salon adresleri sınavın yapılacağı tarihten en az 10 gün önce KEGM Web sayfasından duyurulacaktır.
/>
/>B) Sınavın yapılacağı iller:
/>Amatör Telsizcilik sınavı 09 Mayıs 2015 Cumartesi günü Adana, Ankara, Antalya, Burdur, Çanakkale, Çorum, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kütahya, Sakarya, Samsun, Sivas ve Trabzon illerinde yapılacaktır.
/>
/>C) Sınav başvuru koşulları;
/>Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belgelendirme Yönetmeliğinin 12 nci Maddesine göre;
/>
/>MADDE 12
/>
/>(1) Amatör telsizcilik sınavı için başvuruda bulunacakların on iki yaşından büyük ve temyiz kudretine sahip olması zorunludur.
/>(2) Sınav başvuruları sınav tarihinden on iş günü öncesine kadar kabul edilir. Müracaatçılar A/B sınıfı veya C Sınıfı amatör telsizcilik belgesinden biri için sınav tercihi yaparlar.
/>(3) Amatör Telsizcilik Sınav başvuruları KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda yapılabileceği gibi adayların KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formlarını doldurarak şahsen veya posta yoluyla da yapabilirler.
/>(4) KEGM’e başvuru formunun teslim edildiği ya da ulaştığı tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir. Posta veya dernekler aracılığıyla yapılan müracaatlarda yaşanan gecikmeler kabul edilmez.
/>(5) Müracaatçılar, sınava girecekleri yer olarak başvuru formunda belirtilen bölgelerden birini tercih ederler.
/>(6) Başvuruların değerlendirilmesi neticesinde sınava girme hakkı kazanan adaylara sınav giriş belgesi verilir ve sınava girme hakkı kazanan adayların listesi KEGM web sayfasında ilan edilir. Kabul edilmeyen başvurular gerekçeleri ile müracaatçılara bildirilir.
/>
/>Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belge Verilmesi Hizmeti Yönetmeliğinin 16 ncı Maddesinin, 8 inci bendine göre Haberleşme, Elektrik, Elektronik ve Fizik dallarından birinden en az lisans düzeyinde yüksek öğrenim görmüş olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar.
/>
/>Yukarıda belirtilen bölümlerden birisini bitiren adaylar sınav başvuru formu ekinde bunu belgelemeleri gerekmektedir. KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda olan müracaatlarda belge, Scanner’dan taratılarak, posta ile müracaatlarda ise adrese gönderilecektir.
/>
/>KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar vesikalık resimlerini Scanner’dan taratarak, Posta yolu ile sınav başvurusu yapan adaylar ise bir adet vesikalık resimlerini adrese göndereceklerdir.
/>
/>KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar “ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır” İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar, bu işlemden sonra adaylara sınav başvurularının Kabul veya Ret edildiğine dair e-mail ve/veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir.
/>
/>Posta ile müracaat edecek adaylar ise KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları, söz konusu formu postaya vermeden önce sınav giriş ücretini ödemek için, KEGM ile irtibat kurarak kayıt numarası almaları ve herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine TC kimlik numarasını belirterek, sınava giriş ücretini ödemeleri, başvuru formu ile ödendi makbuzunu aşağıdaki adrese göndermeleri gerekmektedir.
/>
/>Sınav giriş ücreti öğrenci ve engelliler için 20 TL
/>
/>Şehit eş ve çocukları ile gazi, eş ve çocukları sınav ücretinden muaftır.
/>
/>Diğer adaylar için sınav giriş ücreti 40 TL dır.
/>
/>Not: Şehit eşi ve çocukları, Gazi, eşi ve çocukları ile engelli ve öğrenciler durumlarını belirten belgeleri Elektronik ortamda yapılan müracaatlarda Scanner’dan taratılarak KEGM Web üzerinden veya e-devlet kapısından, posta ile yapılan müracaatlarda ise adrese göndereceklerdir.
/>
/>Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü Beşyol Mah. İnönü cad. No:3/134295 Sefaköy/İSTANBUL
/>İRTİBAT BİLGİLERİ;
/>0212 580 98 98 (133) / 0212 334 45 00 (5133)
/>0212 579 76 25
/>
/>www.kiyiemniyeti.gov.tr
/>
/>amatortelsiz@kiyiemniyeti.gov.tr
Zoraki Ultra .177 cal. & BSA 3-9x32 EG
/>Daisy Powerline 5170 .177 cal. & Docter Red Dot Holo Sight
/>KWC JERICHO SA941 .17 cal. bb
/>TA1AAT - KN30ec
/>
/>
/>http://www.muratozturk.com.tr