Gönderen Konu: SATIN ALMAK İSTEDİKLERİNİZ İLAN TAKİBİ  (Okunma sayısı 3924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammed Akgül

  • Admin
  • Alışveriş Sayısı: (+8)
  • ******
  • İleti: 4294
  • Cinsiyet: Bay
SATIN ALMAK İSTEDİKLERİNİZ İLAN TAKİBİ
« : 25 Mayıs 2011, 23:09:09 »
Sayın üyelerimiz, açtığınız ilanları en azından 1 aylık süre periyodunda ilanın son durumu hakkında bilgi içeren bir mesajla güncelleyiniz.
/>
/>Kimi zaman alınmak istenen silahın alındığı/vazgeçildiği halde aylar sonra bile alındığına/vazgeçildiğine dair bilgi verilmediğinden dolayı hala alınmak istandiği sanılmaktadır.
/>
/>Bu durum satış yapmayı düşünen tüm üyelerimizi daha çok ilanla ilgilenme ve kafa yorma durumunda bırakmaktadır. Ayrıca bölüm içinde güncel olmayan veya işlevini yitirmiş birçok ilanın boşu boşuna yer tutmasından ve alıcı-satıcıların zaman kaybetmesinden başka bir işe yaramamaktadır.
/>
/>Lütfen açmış olduğunuz ilanları takip ediniz ve konu kirliliği olmaması için elinizden gelen duyarlılığı gösteriniz.
  hii.gif
/>
/>Forumumuza yeni üye olan üyelerimiz, ilan açmadan önce lütfen kendinizi "Tanışalım" bölümünden tanıtınız. Profil bilgilerinizi yer ve yaş kısmını kapsayacak şekilde eksiksiz doldurunuz. Her ne kadar ilanlar direk forumumuzu bağlamasa da alıcı yada satıcı pozisyonunda ki hiçbir üyemizin zarar görmesine ve mağdur olmasına izin veremeyiz. Bu bakımdan alış-satışlarda ki birinci ve en bağlayıcı unsur güven ve iyiniyet olgularıdır. Bu iyiniyet ve güven karşılıklı olarak asgari ölçüde bile sağlanamazsa zaten alıcı alamamış, satıcı satamamış, ilan amacına ulaşamamış olur. 
/>
/>Ayrıca aşağıdaki konularda verilen bilgiler alım yapan için olumlu etkisi olacak bilgilerdir. Alıcı ilanına ne kadar detay belirtirse ürünü o kadar çabuk temin etme imkanına sahip olacaktır.
/>-Alım ilanı vermeden önce ürünün sıfır ve ikinci el makul piyasa fiyatlarını araştırınız.
/>-Ürünün verebileceğiniz tahmini fiyatını, varsa istediğiniz aksesuralarını/hediyelerini net ve gayet kolay anlaşılabilir bir şekilde yazınız.
/>-Ürünün tanınmasına yönelik resmi/resimleri ekleyiniz,
/>-Eğer fatura-garanti süresi telebiniz varsa konu hakkında bilgi veriniz.
/>-İlanı en azından 1 aylık süreler içinde güncelleyiniz.

/>
/>Tüm bu uyarılar ve tavsiyeler, hobimizin ayrılmaz parçası olan ikinci el alım-satımlarda hiçbirimizin tatsız bir olayla karşılaşmaması içindir.  hii.gif
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2011, 12:48:06 Gönderen: Sentinel »
Kendini tanıtmayan ve profil bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmayan üyelerimizin üyelikleri sonlandırılmaktadır.Lütfen buraya tıklayarak kendinizi tanıtın
/>Yeni üyelerimiz; forumumuzda satış İlanı açabilmek için en az 50 gerçek mesaj ve aynı anda 6 aylık üyelik süresi şarttır, aksi halde ilanınız silinecektir.